Shpija e Kosoves

FILLOJNE DENIMET NGA I ZOTI I SHPIS

Posted on: 22 December, 2010

I zoti i shpis,urdheroi shume denime per banoret,per arsye mos respektimit te rregullave qe ai jep,ndiqni disa nga denimet e dites se djeshme.

Ledi është dënuar për shkak të mosrespektimit të disa rregullave të lojës dhe i është shqiptuar dënimi me mbajtje të dy vazove të luleve në duar gjatë tërë kohës. Ajo me vonë shkoi të hante bukë dhe Buci i shërbej asaj sepse ajo kishte dy duart e bllokuara.

Ndërsa Jehona është dënuar për shkak të mosrespektimit të detyrës se dhënë nga kryepuntori Buci, ajo kishte për detyrë të lante enët dhe nuk i lau duke thënë se nuk i laj sepse me prishën thonjët.

Jehona është dënuar me mbajtje të xhaketave të banorëve në duart e saj, pra ajo duhet të bëhet varëse e rrobave, Buci e dërgoi atë tek dera dhe e ngarkoi me të gjitha xhaketat e banorëve.

Më pas u denuan edhe Buci dhe Qoppa me mbajtje të vazove të luleve në dorë.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Statistikat

  • 93,500 vizita

Kush duhet te dale me 24 Dhjetor ?

Reklama

Kalendari

December 2010
M T W T F S S
« Apr   Jan »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Te eleminuarit e SHPIJA 2

Fituesi i SHPIJA 2 ?

Advertisements
%d bloggers like this: